Connect with us

GÜNDEM

Gönyeli-Alayköy Belediyesi yıllık temizlik kampanyasına başladı

Published

on

Gönyeli-Alayköy Belediyesi’nin her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği bu sene 24 Nisan-31 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan temizlik kampanyası başladı.

Gönyeli-Alayköy Belediyesi’nin her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği temizlik kampanyası başladı. 24 Nisan-31 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek temizlik kampanyası ile Gönyeli-Alayköy ve çevre köylerin temizliği yapılacak.

Geçen yıl büyük bir alanda gerçekleştirilen temizlik kampanyası, bu yıl da yine birçok iş aracı ve işgücünün katkısı ile hayata geçecek.

Temizlik kampanyası, daha planlı ve düzenli bir şekilde vatandaşa hizmet götürülmesi amacıyla yine bölgelere ayrılarak yapılacak.

Gönyeli Alayköy Belediyesi Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, geçen yıl gerçekleştirilen temizlik kampanyasının ardından bu yıl da büyük bir ekiple yola çıktıklarını kaydetti. Amcaoğlu, gerek dışarıdan alınan hizmet gerekse belediye ekiplerinin büyük katkısı ile Gönyeli-Alayköy’ün temizleneceğini vurguladı.

Amcaoğlu, temizlik konusunda belediyenin temizleme sorumluluğunu yerine getirdiği gibi vatandaşların da temiz tutma sorumluluğunu yerine getirmesinin önemli olduğunu vurguladı. Hızlı ve etkili bir temizlik kampanyası geçireceklerini kaydeden Amcaoğlu, 80’in üzerinde insan gücü ve onlarca makine ile 2024 yılı temizlik kampanyasını hayata geçireceklerini söyledi.

Gönyeli Alayköy Belediyesi’nden yapılan açıklamada yapılan ihale sonucunda Osman &Ahmet Dozer işletmeleri, Sözal Pazarlama, Pembe Karadayı yüklenici firma olarak temizlik kampanyasını yürüteceği açıklandı.

 

Belediyeye bağlı bulunan köylerden Yılmazköy, Türkeli ve Gürpınar’ın temizliğinin ise Gönyeli Alayköy Belediyesi Temizlik Şubesi tarafından yapılacağı ifade edildi.

KAMPANYA 24 NİSAN-31 AĞUSTOS TARİHLERİ ARASINDA OLACAK

Gönyeli Alayköy Belediyesi 2024 Temizlik Kampanyası’nın bu yılki tarihleri 24 Nisan- 31 Ağustos olarak belirlendi.

Yapılan planlama ile Gönyeli Alayköy Bölgesi 4’e ayrıldı. Daha hızlı ve kapsamlı bir temizlik için yapılan planlama ise A ve C Bölgesi Osman &Ahmet Dozer işletmeleri, B Bölgesi Sözal Pazarlama, Alayköy ve Sanayi Bölgelerinin temizliği ise Pembe Karadayı tarafından yapılacak.

 

TEMİZLİK GÜÇLÜ BİR EKİP VE EKİPMANLA YAPILACAK

Gönyeli Alayköy Belediyesi Temizlik Kampanyası’nda bölgenin de genişlemesi nedeniyle ciddi bir insan ve ekipman gücü kullanılacak. Temizlik Kampanyası süresince gerek Belediye çalışanı gerekse temizlik şirket personeli olmak üzere toplam 80 Personel, 6 Dozer, 8 Damperli Kamyon, 8 Çekirge Kamyonu, 1 Süpürge Aracı, 1 Çöp Konteyneri yıkama aracı ve 4 Traktör hizmet verecek.

AMCAOĞLU: AMAÇ HIZLI VE KAPSAMLI TEMİZLİK

Gönyeli Alayköy Belediyesi Başkanı Hüseyin Amcaoğlu, 2024 Temizlik Kampanyası’nda Geçen seneden tecrübe ettikleri noktalarda daha hızlı bir ilerleme sağlamak adına gerekli çalışmaları yaptıklarını ifade ederek Gönyeli, Alayköy ve civar köylerin temizliklerinin hızlı şekilde yapılacağını belirtti. Temizlik kampanyasının bölgelere ayrılarak hızlı tamamlanmasını amaçlandıklarını kaydeden Başkan Amcaoğlu, temizlenen alanların da vatandaşlar tarafından temiz tutulmasının önemine işaret etti.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

Mangaldan sıçrayan kıvılcımlar yangın çıkardı

Published

on

Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesinde sönmemiş mangaldan sıçrayan kıvılcımlar yangına neden oldu.

Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesinde saat 00.50 sıralarında A.G.(E-38), apartmanın terasında sönmemiş şekilde bırakmış olduğu mangaldan atılan kıvılcımların teras katında bulunan ve başka bir şahsa ait olup içerisinde muhtelif ev eşyalarının olduğu ahşaptan imal edilmiş ambarı tutuşturması sonucu yangın meydana geldi.

Polisten verilen bilgiye göre, yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Yangın sonucu ahşap ambar ve içerisinde bulunan 1 adet vantilatör, 1 adet gazlı soba ve muhtelif ev eşyaları yanarak kullanılmaz hale geldi.

Bahse konu şahıs hakkında yasal işlem başlatıldı, soruşturma devam ediyor.

Continue Reading

GÜNDEM

BM: İsrail’in Gazze’ye saldırıları 39 milyon ton enkaza yol açtı

Published

on

Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP), İsrail’in 7 Ekim’den sonra Gazze Şeridi’ndeki yerleşim alanlarına saldırılarının 39 milyon ton enkaza yol açtığını bildirdi.

UNEP, Gazze’ye yönelik saldırıların çevreye etkisine ilişkin bir rapor yayımladı.

Raporun, güvenlik durumu ve erişim engelleri nedeniyle uzaktan ve Birleşmiş Milletlerin (BM) sahadaki faaliyetlerinden elde edilen bilgilerle hazırlandığına dikkati çekilerek, güvenlik durumu elverişli hale geldiğinde saha çalışması yapılacağı kaydedildi.

– “Çevreye etkiler daha önce görülmemiş boyutta”

“Gazze’deki savaşın çevreye etkileri daha önce görülmemiş boyutta.” ifadesine yer verilen raporda, Gazze toplumunun toprak, su ve hava kirliliği risklerine maruz bırakıldığına ve doğal ekosisteme geri dönülmez zarar bırakıldığına işaret edildi.

Raporda, hayatların korunması ve çevreye etkinin azaltılması için acilen ateşkes çağrısı yapıldı.

– “39 milyon ton enkaza yol açtı”

Gazze’de şimdiye kadar çevre yönetimine ilişkin kaydedilen adımların çatışma nedeniyle kaybedildiği bildirilen raporda, “Saldırılar, Gazze Şeridi’nde 39 milyon ton enkaza yol açtı. Bu, Gazze’nin her bir metrekaresinde 107 kilogram ve 2017’de Musul’daki çatışmanın 5 katı daha fazla enkaza tekabül ediyor.” ifadeleri kullanıldı.

Raporda, enkaz altında gömülü cesetlerin bulunduğu, bu konunun hassasiyet gerektirdiği kaydedildi.

Molozların temizlenmesinin “çok büyük ve karmaşık” bir iş olacağı belirtilen raporda, bu sürecin yeniden inşa çalışmalarında ele alınması gerektiğinin altı çizildi.

Raporda, su, sıhhi tesisat ve hijyen sistemlerinin hemen hemen hepsinin çöktüğüne işaret edilerek, lağım sularının denizler, toprak, tatlı su ve gıdalara dahi karışmaya başladığına ilişkin uyarı yapıldı.

Katı atık yönetim sisteminin de çok büyük yıkıma uğradığı kaydedilen raporda, Gazze’deki 6 katı atık yönetim tesisinden 5’inin zarar gördüğü aktarıldı.

Raporda, Gazze’nin yoğun nüfuslu alanlarında bulunan cephane ve patlayıcı kimyasalların toprak ve su kaynaklarını kirlettiği, güneş panellerinin zarar görmesi sonucu ağır metal sızıntısı riskinin önemli olduğu belirtildi.

İsrail’in Gazze’de tünel sistemlerini su pompalayarak yıkma girişimlerinin de çevresel zarara yol açacağı altı çizilen raporda, Gazze’deki çevre sorunlarına acil çözüm bulunması gerektiği vurgulandı.

Continue Reading

GÜNDEM

Arda Güler ve Mert Müldür, ilk maçların en iyi golü kategorisinde aday gösterildi

Published

on

Milli futbolcular Arda Güler ve Mert Müldür, 2024 Avrupa Şampiyonası’nda (EURO 2024) “ilk grup maçlarının en iyi golü” için oylanacak.

UEFA’nın internet sitesinde başlatılan oylamada, ay-yıldızlıların 3-1 kazandığı Gürcistan mücadelesinde rakip fileleri havalandıran Arda Güler ve Mert Müldür, “ilk grup maçlarının en iyi golü” kategorisinde aday gösterildi.

Ukrayna’yı 3-0 yenen Romanya’nın ilk golünü atan Nicolae Stanciu ve Arnavutluk’u 2-1 mağlup eden İtalya’nın galibiyet golünü kaydeden Nicolo Barella da adaylar arasında yer aldı.

Continue Reading