Connect with us

GÜNDEM

Eşsiz Lezzetlerin ve Doyumsuz Deniz Manzarasının Buluştuğu Mangal Ocakbaşı

Published

on

 

Mutfak, bir şefin sanat atölyesidir. İşte bu atölyede, lezzetin sırlarını ustalıkla harmanlayan bir isim var: Ufuk Özsoy. Genç yaşına rağmen mutfakta sergilediği yetenek ve tutkuyla adını duyuran Özsoy, lezzetin sınırlarını zorluyor ve damaklarda unutulmaz bir iz bırakıyor.

 

1987’de Gaziantep’te dünyaya gelen Ufuk Özsoy, mangalın ateşinde doğmuş gibi. Onun için mangal sadece bir pişirme aracı değil, aynı zamanda bir yaşam tarzı. Les Ambassadeurs Hotel’in göz bebeği Mangal Ocakbaşı Restaurant’ında, Ufuk’un ellerinde mangal ateşiyle pişen yemekler, adeta bir lezzet şölenine dönüşüyor. Ufuk, mangalın her çıtırtısını, her dumanını ustalıkla kontrol ederek, misafirlerine unutulmaz bir deneyim sunuyor. Osmanlı dönemine kadar dayanan bir ailenin içinden gelen Ufuk şef, babası gibi, dedesi ve hatta ataları da mutfak dünyasında iz bırakmış kişilerdi. Bu miras, şu anda Girne’nin kalbinde bulunan Mangal Ocakbaşı Restoranı’nda devam ediyor.

 

Les Ambassadeurs Hotel’de bulunan Mangal Ocakbaşı Restaurant’ında özenle hazırlanan mezeleri, harikulade ara sıcakları, kendine özgü tarifleri ve sunumlarıyla aileniz ve dostlarınız ile keyifli bir akşam yemeğinde tadım fırsatı sunuyoruz. Hele ki Ufuk Şef, muhteşem detaylara yer verdiği ana yemek bölümünde Ali Nazik var ki tadarken parmaklarınızı yiyebilirsiniz. Özenle hazırlanan sosu ve yumuşacık eti ile sizlere harika bir deneyim yaşatacaktır. Bunun yanında kendine has sunumu olan Şaşlık ve Zırh kıymasında yapılan Adana Kebabı’nı yerken kendinizden geçeceksiniz.

 

Akdeniz’in ruhuyla harmanlanmış bir atmosferde, muhteşem deniz manzarası eşliğinde dostlarla keyifli vakit geçirebileceğiniz bir mekan olan Mangal Ocakbaşı, eğer Akdeniz’in ve Girne’nin kalbinde bulunan bu özel restoranı ziyaret etme fırsatını bulursanız, size sunduğu lezzet şölenini deneyimlemenizi tavsiye ederiz. Burada geçirdiğiniz her an, unutulmaz bir lezzet serüvenine dönüşecektir.

 

Bu eşsiz lezzetlerin harmanlandığı ve muhteşem Akdeniz ve Girne manzarası eşliğinde Mangal Ocakbaşı Restoranı hafta içi saat 18:00 – 02:00 arası, cumartesi ve Pazar saat 14:00-02:00 arası gündüz rakı sefası düzenlemektedir.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

Mangaldan sıçrayan kıvılcımlar yangın çıkardı

Published

on

Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesinde sönmemiş mangaldan sıçrayan kıvılcımlar yangına neden oldu.

Lefkoşa’nın Küçük Kaymaklı bölgesinde saat 00.50 sıralarında A.G.(E-38), apartmanın terasında sönmemiş şekilde bırakmış olduğu mangaldan atılan kıvılcımların teras katında bulunan ve başka bir şahsa ait olup içerisinde muhtelif ev eşyalarının olduğu ahşaptan imal edilmiş ambarı tutuşturması sonucu yangın meydana geldi.

Polisten verilen bilgiye göre, yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

Yangın sonucu ahşap ambar ve içerisinde bulunan 1 adet vantilatör, 1 adet gazlı soba ve muhtelif ev eşyaları yanarak kullanılmaz hale geldi.

Bahse konu şahıs hakkında yasal işlem başlatıldı, soruşturma devam ediyor.

Continue Reading

GÜNDEM

BM: İsrail’in Gazze’ye saldırıları 39 milyon ton enkaza yol açtı

Published

on

Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP), İsrail’in 7 Ekim’den sonra Gazze Şeridi’ndeki yerleşim alanlarına saldırılarının 39 milyon ton enkaza yol açtığını bildirdi.

UNEP, Gazze’ye yönelik saldırıların çevreye etkisine ilişkin bir rapor yayımladı.

Raporun, güvenlik durumu ve erişim engelleri nedeniyle uzaktan ve Birleşmiş Milletlerin (BM) sahadaki faaliyetlerinden elde edilen bilgilerle hazırlandığına dikkati çekilerek, güvenlik durumu elverişli hale geldiğinde saha çalışması yapılacağı kaydedildi.

– “Çevreye etkiler daha önce görülmemiş boyutta”

“Gazze’deki savaşın çevreye etkileri daha önce görülmemiş boyutta.” ifadesine yer verilen raporda, Gazze toplumunun toprak, su ve hava kirliliği risklerine maruz bırakıldığına ve doğal ekosisteme geri dönülmez zarar bırakıldığına işaret edildi.

Raporda, hayatların korunması ve çevreye etkinin azaltılması için acilen ateşkes çağrısı yapıldı.

– “39 milyon ton enkaza yol açtı”

Gazze’de şimdiye kadar çevre yönetimine ilişkin kaydedilen adımların çatışma nedeniyle kaybedildiği bildirilen raporda, “Saldırılar, Gazze Şeridi’nde 39 milyon ton enkaza yol açtı. Bu, Gazze’nin her bir metrekaresinde 107 kilogram ve 2017’de Musul’daki çatışmanın 5 katı daha fazla enkaza tekabül ediyor.” ifadeleri kullanıldı.

Raporda, enkaz altında gömülü cesetlerin bulunduğu, bu konunun hassasiyet gerektirdiği kaydedildi.

Molozların temizlenmesinin “çok büyük ve karmaşık” bir iş olacağı belirtilen raporda, bu sürecin yeniden inşa çalışmalarında ele alınması gerektiğinin altı çizildi.

Raporda, su, sıhhi tesisat ve hijyen sistemlerinin hemen hemen hepsinin çöktüğüne işaret edilerek, lağım sularının denizler, toprak, tatlı su ve gıdalara dahi karışmaya başladığına ilişkin uyarı yapıldı.

Katı atık yönetim sisteminin de çok büyük yıkıma uğradığı kaydedilen raporda, Gazze’deki 6 katı atık yönetim tesisinden 5’inin zarar gördüğü aktarıldı.

Raporda, Gazze’nin yoğun nüfuslu alanlarında bulunan cephane ve patlayıcı kimyasalların toprak ve su kaynaklarını kirlettiği, güneş panellerinin zarar görmesi sonucu ağır metal sızıntısı riskinin önemli olduğu belirtildi.

İsrail’in Gazze’de tünel sistemlerini su pompalayarak yıkma girişimlerinin de çevresel zarara yol açacağı altı çizilen raporda, Gazze’deki çevre sorunlarına acil çözüm bulunması gerektiği vurgulandı.

Continue Reading

GÜNDEM

Arda Güler ve Mert Müldür, ilk maçların en iyi golü kategorisinde aday gösterildi

Published

on

Milli futbolcular Arda Güler ve Mert Müldür, 2024 Avrupa Şampiyonası’nda (EURO 2024) “ilk grup maçlarının en iyi golü” için oylanacak.

UEFA’nın internet sitesinde başlatılan oylamada, ay-yıldızlıların 3-1 kazandığı Gürcistan mücadelesinde rakip fileleri havalandıran Arda Güler ve Mert Müldür, “ilk grup maçlarının en iyi golü” kategorisinde aday gösterildi.

Ukrayna’yı 3-0 yenen Romanya’nın ilk golünü atan Nicolae Stanciu ve Arnavutluk’u 2-1 mağlup eden İtalya’nın galibiyet golünü kaydeden Nicolo Barella da adaylar arasında yer aldı.

Continue Reading