Connect with us

SPOR

Buse Savşakan, Fransa’da ikinci

Published

on

KKTC Atletizm Federasyonu’nun elit atleti Buse Savşakan, 16 Mayıs Perşembe günü Fransa’da gerçekleştirilen Meeting International de Montreuil organizasyonunda ikinci olarak kürsüye çıktı.

KKTC Atletizm Federasyonu’nun elit atleti Buse Savşakan, 16 Mayıs Perşembe günü Fransa’da gerçekleştirilen Meeting International de Montreuil organizasyonunda ikinci olarak kürsüye çıktı. Temsilcimize ikinciliği 1.83’lük atlayışı getirdi. 2024 Olimpiyatları hedefi ile çalışmalarını sürdüren ve müsabakalara katılan Buse’nin bu başarısı ile ilgili olarak KKTC Atletizm Federasyonu şu açıklamayı yaptı:

“Dünya’nın seçkin atletleri, Paris Olimpiyatları’nda kendilerine bir yer açmak için Jean Delbert Stadyumu’na buluştu. Yarışmayı ikincilik ile tamamlayan atletimizi, antrenörü Gennadi Zuiev’i kutlarız.”

Sıradaki durak Diamond League

Buse Savaşkan, Fransa’nın ardından önemli bir organizasyon olan Diamond League’in Fas’ın Marakeş şehrinde düzenlenecek yarışmaya katılacak. Bu organizasyonda yer alacak ilk Kıbrıslı Türk olan Buse, 19 Mayıs Pazar günü başarı hedefi ile yarışacak. Buse’nin yarışması Kıbrıs saati 20.00’de başlayacak.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SPOR

KTFF Olağan Genel Kurulu 29 Haziran 2024 tarihinde yapılacak

Published

on

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Olağan Genel Kurulu 29 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 10.00’da toplanıyor.

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Olağan Genel Kurulu 29 Haziran 2024 Cumartesi günü saat 10.00’da toplanıyor. KTFF’den yapılan açıklamada toplantının KTFF Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda gerçekleşeceği belirtildi.

Yapılan açıklama şöyle;

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) Olağan Mali Genel Kurulu aşağıdaki gündem maddeleri ile 29 Haziran 2024 Cumartesi günü, saat 10.00’da KTFF Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecektir.

29 Haziran 2024 tarihinde yapılacak Olağan Mali Genel Kurul Toplantısı’na, KTFF’ye bağlı AKSA Süper Lig ve AKSA 1.Lig kulüpleri ile Digiturk Kıbrıs Bölgesel Terfi Müsabakaları (BTM) Ligi’nin temsilcisinin katılmaları ve temsilci olarak katılacak olanların yetki belgelerini Genel Kurul Divan Başkanlığı’na sunmaları önemle rica edilir.

OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI GÜNDEMİ

  1. Toplantı Açılışı
  2. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
  3. Divan Kurulu Oluşumu
  4. Faaliyet Raporunun Genel Kurul Onayına Sunulması
  5. Mali Raporun Genel Kurul Onayına Sunulması
  6. Kulüpler tarafından sunulan 01/2024 sayı numaralı talebin görüşülmesi
  7. Dilek ve Temenniler
  8. Kapanış
Continue Reading

SPOR

Buse, Fas’ta dördüncü

Published

on

Kıbrıslı Türk elit atlet Buse Savaşkan, dünyanın en önemli atletizm organizasyonlarından Diamond League’de yarıştı

2024 Paris Olimpiyatları hedefiyle mücadele eden Kıbrıslı Türk elit atlet, dünyanın en önemli atletizm organizasyonlarından biri olan Diamond League’de yarıştı. Temsilcimiz Fas’ın Marakeş şehrinde düzenlenen organizasyonda dördüncü olma başarısı gösterdi.

Gerek yarışmalarda elde ettiği derecelerle, gerekse bu derecelerden elde ettiği puanlarla 2024 Paris Olimpiyatları hedefi ile mücadele eden Buse, Fas’ın Marakeş şehrinde düzenlenen Diamond League organizasyonunda 1.81 ve 1.87’lik yükseklikleri ilk hakkında geride bıraktı. Buse 1.91’lik yükseklikte başarılı olamayarak organizasyonu dördüncü sırada tamamladı. Yarışmada birinci 1.98 ile Sırbistan’dan Angelina Topic elde ederken, ikinci 1.91 ile Almanya’dan Christina Honsel ve üçüncü Slovenya’dan yine 1.91 ile Lia Apostolovski elde etti.

Elit atletimiz gelecek hafta Pazar günü İzmir’de düzenlenecek Balkan Şampiyonası’nda yarışarak olimpiyat hedefini yakalamak için mücadeleye devam edecek.

 

Atletizm Federasyonu tebrik etti

Konu ile ilgili olarak KKTC Atletizm Federasyonu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Diamond League’e katılan elit atletimiz Buse Savaşkan, büyük başarı elde ederek yarışmayı 4. olarak tamamladı.

Fas’ın Marakeş kentinde düzenlenen atletizimin zirvesi olan Diamond League’de atletimizi görmek tüm sporcu, hakem ve atletizm camiasını yürekten sevindirmiştir.

Dünya çapında ünlü atletlerle aynı arenada yarışan atletimiz ile gurur duyuyoruz,  başarılarının devamını diliyoruz.

Buse Savaşkan’ın bir sonraki yarışması, 26 Mayıs 2024 tarihinde İzmir’de düzenlenecek olan Balkan Atletizm Şampiyonası olacak.”

Continue Reading

SPOR

Offroad şampiyonası Altındağlı anı yarışı ile başlıyor

Published

on

Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği ve Kyrenia Offroad Derneği’nin ortaklaşa organize ettiği Kuzey Kıbrıs 2024 Offroad Şampiyonası’nın ilk yarışı, 12 Mayıs 2024 Pazar günü, Akdağ bölgesinde yapılıyor. “6.Ahmet Altındağlı Anı Offroad Yarışı” adıyla yapılacak yarış 11.00’de başlayacak.

 

Offroad şampiyonası Altındağlı anı yarışı ile başlıyor

Sezonun ilk Offroad yarışı Akdağ’da

Altındağı 6.kez Offroad yarışı ile anılacak

 

Kuzey Kıbrıs Offroad Derneği (KKORD) ve Kyrenia Offroad Derneği (KYOFF) 2023 sezonunda olduğu gibi 2024 yılında da ortak şampiyona, Kuzey Kıbrıs Offroad Şampiyonası’nı organize ediyor. Sezonun ilk yarışı 12 Mayıs 2024 Pazar günü Akdağ bölgesinde hazırlanan etapta yapılacak. Merhum Offroad yöneticilerinden Ahmet Altındağlı anısına bu sene altıncısı yapılacak olan yarış pazar sabahı 10.50 yapılacak seremoni ile başlayacak. Yaklaşık 7,5 kilometrelik etabı yarışmacılar biri deneme olmak üzere üçer kez geçecekler ve en iyi etap derecesini çıkarmaya çalışacaklar.

 

18 ekip kayıt yaptırdı

Baştaşlar Construction Sun Valley sponsorluğunda yapılacak yarış ayrıca; Gönyeli-Alayköy Belediyesi, Güven Sigorta, Çepik Kardeşler, Fly House Investment, GL Homes & Gardens, Özdoğuş Ticaret, Gerçek İnşaat, Kıbrıs Türk Ada Çalışanları Sendikası ve Sülem Ltd.’nin de katkılarıyla yapılacak. Yarışa 18 ekip kayıt yaptırdı. Araçların motor hacimlerine göre 3 sınıfa ayrılan otomobil kategorisi yanı sıra 3 ekip de SSV kategorisinde mücadele edecek. Zet Karting tesislerinin kuzey bölgesinde bulunan Akdağ’da yapılacak yarışın servis alanı, etabın start ve finiş noktası da aynı yerde kurulacak.

 

Program:

Start: 10.50

Deneme Etabı: 11.03

ÖE1: 11.56

ÖE2: 12.49

Ödül Töreni: 14.00

Continue Reading