Connect with us

GÜNDEM

Alkollü üç sürücü tutuklandı

Published

on

Lefkoşa, Lefkoşa- Gazimağusa Ana Yolu ve Girne-Alsancak Çevre Yolu’nda meydana gelen kazalarda üç araç sürücüsü alkollü araç kullanmaktan tutuklandı

 

Lefkoşa’da kaza yapan kişi hem alkollüydü hem de ehliyetsiz….

Lefkoşa, Lefkoşa –Gazimağusa Ana Yolu ve Girne- Alsancak Ana Yolu’nda  meydana gelen trafik kazalarında üç araç sürücüsü de alkollü araç kullanmaktan, biri ilaveten ehliyetsiz olmaktan tutuklandı.

Lefkoşa’da alkollü içki tesiri altında ve sürüş ehliyetsiz kaza yapan 20 yaşındaki Alfred Daramy (E) tutuklandı.

Polis açıklamasına göre Daramy, Lefkoşa Dr. Fazıl Küçük Caddesi’nde 134 miligram alkollü içki tesiri altında yönetimindeki RB 721 plakalı salon araçla soldan birinci şeritte doğu istikametine doğru seyrettiği sırada, Okmar Market önlerinde soldan ikinci şerite girdi ve trafik sıkışıklığı nedeniyle duran Çağlar Özgökçen (E-42) yönetimindeki LZ 406 plakalı salon araca çarptı.

Dün saat 10.30 sıralarında meydana gelen kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

– Gazimağusa-Lefkoşa Ana Yolu’ndaki kaza

Mağusa-Lefkoşa Ana Yolu’nda Lefkoşa istikametinde ER 486 plakalı araç ile 229 miligram alkollü içki tesiri altında seyrederken direksiyon hakimiyetini kaybedip yolun solundan çıkan ve yol kenarında bulunan bir iş yerine ait levhaya çarpan Yaşar Kırşan (E-53), tutuklandı.

Dün saat 18.00 sıralarında meydana gelen kazayla ilgili soruşturma devam ediyor.

– Girne-Alsancak Çevre Yolu’ndaki kaza

Girne-Alsancak Çevre Yolu’nda 130 miligram alkollü içki tesiri altındayken yönetimindeki 33 BER 35 plakalı araç ile kaza yapan Habibe Alkış (K-20) tutuklandı.

Bu sabah saat 02.40’ta meydana gelen kaza sonucunda araçta yolcu olarak bulunan ve hafif yaralanan Kevser Dere (K-21) Girne Dr. Akçiçek Hastanesi’nde yapılan tedavisinin ardından taburcu oldu.

Alkış, Girne istikametinde seyrederken GAÜ dönel kavşağında direksiyon hakimiyetini kaybederek dönel kavşağın bordür taşlarına çarptı. Çarpmanın etkisiyle kontrolsüzce yoluna devam eden araç yolun solundan çıkarak sağ kısmı üzerine devrilerek durdu. Soruşturma devam ediyor.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

GÜNDEM

ARIKLI’YA EN BAŞARILI BAKANLIK HİZMET ÖDÜLÜ TAKDİM EDİLDİ

Published

on

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, LOB’IN INTERNATIONAL tarafından İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Kalite Zirvesi çerçevesinde Yılın En Başarılı Bakanlık Hizmet Ödülü aldı.

Bakan Arıklı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde uzun yıllar yapılamayan, yapılması zor veya imkânsız denen icraatlara imza atıldığı için bu ödüle layık görüldüğünü belirtti.

Ödül takdiminin ardından bir kısa bir konuşma yapan Arıklı, “İki yıllık süre içerisinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde, bayındırlık ve ulaştırma alanında gerçekten yapılamayan, yapılması çok zor hatta mümkün görülmeyen bir takım icraatlara imza attık. En önemli icraatımız da 2012 yılında ihale edilen ancak aradan yıllar geçmesine rağmen bir türlü bitirilemeyen, uluslararası nitelikte olan Ercan Havalimanı’nın açılmasıydı” dedi.

TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ KATKISI

Bakan Arıklı, Ercan Havalimanı’nın yeni pist ve terminalinin açılmasında, başta Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere diğer Türkiye Cumhuriyeti yetkililerinin çok önemli katkıları olduğunu belirtti.

Arıklı, “Ercan Havalimanı Türkiye’nin dördüncü büyük havalimanı, Orta Doğu’nun en büyük havalimanlarından bir tanesi ve yıllık 10 milyon yolcu kapasiteli bir havalimanı. Biz göreve geldikten sonra hedef koyduk, ‘bir yıl içerisinde açılacak’ dedik ve açtık. Bu bizim için başarı olarak kabul ediliyor” ifadelerini kullandı.

4.5G TEKNOLOJİSİ

2018’den bu yana bir türlü hayata geçirilemeyen 4.5G teknolojisini halkın hizmetine sunduklarını belirten Arıklı, son iki yıl içerisinde önemli bir bölümü Türkiye Cumhuriyeti’nin katkılarıyla yapılan karayolu projelerini tamamladıklarını kaydetti.

“Ancak önümüzde uzun bir yol ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni çok daha güçlü kılacak önemli projelerin hayata geçirilmesi görevi var” diyen Arıklı,  limanların özelleştirilmesi, her haneye ulaşacak fiber-optik altyapı ağı, çağdaş toplu taşıma sistemi, modern araç muayene sistemi ve karayolu ağının geliştirilmesinin başlıca hedefleri arasında yer aldığının altını çizdi.

 

Continue Reading

GÜNDEM

Bu akşam Berat kandili

Published

on

Bu akşam İslam dininin kutsal günlerinden, ramazan ayının habercisi olarak kabul edilen Berat Kandili.

Din Görevlileri Sendikası Başkanı Cengiz İşkey Kandil nedeniyle yayımladığı mesajda, “Berat Gecesi, akıp giden ömrümüzün muhasebesini yapmayı,  yaratılış gayemize uygun olmayan her türlü söz ve davranıştan uzak kalmayı bizlere hatırlatır. Kardeşliğimize, birlik ve beraberliğimize zarar veren her türlü öfke, kin, haset ve nefretten uzak durmamızı öğretir.” ifadelerini kullandı.

Berat Gecesi’nin ,  tövbe ve istiğfar gecesi olduğunu vurgulayan İşkey, “ Öyleyse bu mübarek geceyi hayatımızda tertemiz sayfalar açmak için fırsat bilmeli, yüce Rabbimizle aramızdaki en büyük engel olan haramlardan uzak durmaya gayret ederek, günahımızın ölçüsü ne olursa olsun, Allah’ın rahmetinden asla ümidimizi kesmeyelim.” dedi.

Berat Gecesi’nin , aynı zamanda dua gecesi olduğunu da hatırlatan İşkey,  Berat Gecesi’nin İslam alemi ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diledi.

Continue Reading

GÜNDEM

KITREB Dünya Turist Rehberleri Günü’nü kutladı

Published

on

Kıbrıs Türk Rehberler Birliği (KITREB), 21 Şubat Dünya Turist Rehberleri Günü’nü kutladı.

KITREB’den yapılan açıklamaya göre, 21 Şubat Dünya Turist Rehberleri Günü’  Acapulco Otel’de düzenlenen  kokteyl ile kutlandı..

KITREB’in eğitim faaliyetlerine destek veren eğitmenlere belge ve  plaket takdiminin de yer aldığı geceye yaklaşık 150 turist rehberi katıldı.

KITREB Başkanı Dener Öymen, Dünya Turist Rehber Birlikleri Federasyonunun, 2024 senesinin temasını ‘’Yeşil Turizm’’ olarak belirlediğini hatırlatarak,

KITREB olarak özel ilgi turizmi için faaliyetleri artırıp, eğitim çalışmaları  yürüteceklerini kaydetti.

Öymen, “KITREB Yasası’nın tüm maddelerinin uygulanacağı, kaçak rehberliğin olmadığı, turizm emekçisi rehberlerin 2008 senesinden beridir yükselmeyen taban ücretinin artacağı, rehberlerin branş konusunda uzmanlaşacağı, Birliğimizin uluslararası üyeliğinin onaylanacağı ve turizmde hak ettiği değeri göreceği günler dilerim. Çünkü turist rehberi olmadan turizm olmaz.” dedi.

Continue Reading

Facebook